Prima imagine cu noua cameră mirrorless de la Canon, EOS M
Se numește EOS M iar în fotografie o vedem împreună cu un obiectiv pancake EF-M 22mm f/2 STM. Body-ul seamănă oarecum cu compactele din seria Ixus, are cam aceleași linii de design. So, no retro.
Noua montură se numește EF-M și observ că are un diametru destul de generos. Și, din câte se pare, nu va folosi senzorul de pe G1X.
Stați pe aproape, cu siguranță vom afla și alte amănunte cât de curând.

L-a achizitionat cineva pana acum?Cat de bine ies pozele?
nici nu a fost lansat inca…