Retro…

In vacanta ce tocmai s-a incheiat am vazut o multime de masini retro, care de care mai misto si mai bine intretinuta. Pe bune, nemtii si austriecii au un adevarat cult retro, m-au bagat in boala cu ce am vazut pe soselele lor in special in weekend-uri, timp pentru tot felul de intalniri ale pasionatilor banuiesc. V-am povestit doar de muzeul din Kaprun cu cele 170 de masini si motociclete retro.

Intr-o zi, in timp ce ne plimbam prin Garmisch, am ramas cu gura cascata la autobuzul Mercedes din imagini. Timp de cateva zeci de secunde, cat a stat pe loc la un stop, nu mi-am putut dezlipi privirea de la el. Ce misto era, ce bine intretinut si ce bestii purta cu el in remorca. Va las si pe voi sa-l admirati…

 

Bogdan Petre

Acest blog infiintat in 2008 este si va ramane pasiunea mea principala. Sunt interesat de gadget-uri de orice fel, de la smartphone-uri, tablete, laptopuri si pana la sisteme audio sau camere foto. In plus, incerc pe cat imi permite timpul sa invat noi lucruri despre arta fotografica. De asemenea, voi incerca pe cat posibil sa relatez despre locurile frumoase pe care le intalnesc in calatoriile mele din vacante.

2 thoughts on “Retro…

  • July 12, 2013 at 7:25 pm
    Permalink

    oare era pentru turisti?

    Reply
    • July 12, 2013 at 7:39 pm
      Permalink

      era al unui nene… care se plimba cu el…

      Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *