Retro…
In vacanta ce tocmai s-a incheiat am vazut o multime de masini retro, care de care mai misto si mai bine intretinuta. Pe bune, nemtii si austriecii au un adevarat cult retro, m-au bagat in boala cu ce am vazut pe soselele lor in special in weekend-uri, timp pentru tot felul de intalniri ale pasionatilor banuiesc. V-am povestit doar de muzeul din Kaprun cu cele 170 de masini si motociclete retro.
Intr-o zi, in timp ce ne plimbam prin Garmisch, am ramas cu gura cascata la autobuzul Mercedes din imagini. Timp de cateva zeci de secunde, cat a stat pe loc la un stop, nu mi-am putut dezlipi privirea de la el. Ce misto era, ce bine intretinut si ce bestii purta cu el in remorca. Va las si pe voi sa-l admirati…
oare era pentru turisti?
era al unui nene… care se plimba cu el…